Νάπολι: Γλίτωσε το... έμφραγμα στο 89'

Γλίτωσε... το έμφραγμα στο 89' η Νάπολι.

Τα είδε… όλα με τη Σπέτσια η Νάπολι και γλίτωσε το «έμφραγμα» στο 89′.

Τρία 24ωρα μετά την εμφατική της νίκη επί της Λίβερπουλ με 4-1 στο «Ντιέγκο Μαραντόνα», στο πλαίσιο της πρεμιέρας των ομίλων του Champions League, η Νάπολι ζορίστηκε, αλλά τα κατάφερε.

Έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και στη Serie A, όπου προερχόταν από το σπουδαίο «διπλό» στη Ρώμη επί της Λάτσιο (2-1) επικρατώντας με γκολ στο 89′ της Σπέτσια.

Οι «παρτενοπέϊ» δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ  μέχρι να επικρατήσουν με 1-0 της αντιπάλου τους. Χρειάστηκε να περιμένουν το τέλος του ματς και χάρις στο γκολ του Τζάκομο Ρασπαντόρι στο 89ο λεπτό, μετά από ασίστ του Γκαετάνο ο οποίος είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο 14 λεπτά νωρίτερα αντί του Ελμάς.

Με το «τρίποντο» αυτό η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι απολαμβάνει, έστω και προσωρινά τη μοναξιά της κορυφής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Ανάλυση του ΠΑΟΚ - ΑΕΚ από τον Άκη Ζήκο | AEK After 29/04/24 - Στ. Καζαντζόγλου