Champions League: Η Νάπολι διέσυρε την Λίβερπουλ, σπουδαίο διπλό στο Μιλάνο για την Μπάγερν Μονάχου

Όσα έγιναν στους αποψινούς αγώνες του Champions League

Με οκτώ αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Η Νάπολι έκανε την έκπληξη της βραδιάς καθώς διέλυσε με 4-1 την Λίβερπουλ του Γιούργκεν Κλοπ. Καταιγιστικοί οι Ιταλοί στο α’ ημίχρονο, προηγήθηκαν με 3-0 με τα γκολ των Ζιελίνσκι, Ανγκισά και Σιμεόνε ενώ έχασαν και πέναλτι με τον Οσιμέν. Με το που άρχισε το δεύτερο μέρος έκαναν το 4-0 ξανά με τον Ζιελίνσκι ενώ στο 49ο λεπτό ο Ντίαζ απλά μείωσε σε 4-1 για την Λίβερπουλ.

Στο άλλο σπουδαίο παιχνίδι της βραδιάς, στο remake του τελικού του 2010, η Ίντερ φιλοξένησε την Μπάγερν Μονάχου στο Τζουζέπε Μεάτσα με τους Βαυαρούς να επικρατούν με 0-2. Τα γκολ που τους έδωσαν τη νίκη πέτυχαν ο Σανέ και ο Ντ’Αμπρόζιο με αυτογκόλ.

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχωρίζει η εύκολη νίκη της Μπαρτσελόνα με 5-1 επί της Βικτόρια Πλζεν και η νίκη της Τότεναμ με 1-0 επί της Μαρσέιγ. Στα ματς των 19:45, ο Άγιαξ κέρδισε εύκολα με 4-0 την Ρέιντζερς ενώ η Σπόρτινγκ Λισαβώνας με τρομερή εμφάνιση στο β’ μέρος κέρδισε 3-0 την Άιντραχτ μέσα στην Φρανκφούρτη.

Champions League: Τα σημερινά (7/9) αποτελέσματα

• Άγιαξ-Ρέιντζερς 4-0
  • Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Σπόρτινγκ Λισαβώνας 0-3
  • Νάπολι-Λίβερπουλ 4-1
  • Ίντερ-Μπάγερν Μονάχου 0-2
  • Μπαρτσελόνα-Βικτόρια Πλζεν 5-1
  • Τότεναμ-Μαρσέιγ 1-0
  • Ατλέτικο Μαδρίτης-Πόρτο 2-1