Ισπανία: Έσπασε... το ρόδι η Βαγιαδολίδ

Πρώτη νίκη στην Πριμέρα Ντιβισιόν για τη Βαγιαδολίδ.

Η Βαγιαδολίδ κατάφερε έστω και στις καθυστερήσεις να εκμεταλλευτεί για πρώτη φορά την έδρα της στο δεύτερο ματς που έδωσε εκεί (προηγήθηκε το 0-3 στην πρεμιέρα από την Βιγιαρεάλ) και με το 1-0 απέναντι στην Αλμερία «έσπασε το ρόδι» στο πρωτάθλημα, μετά από δύο ήττες και μία ισοπαλία που προερχόταν.

Η ομάδα του Ρόχο Μάρτιν μετά το 0-3 της πρεμιέρας από την Βιγιαρεάλ, πίεσε για να πάρει το πρώτο της «τρίποντο» και τα κατάφερε με τη «χρυσή» αλλαγή του Ισραηλινού επιθετικού, Σον Βάισμαν, ο οποίος μπήκε στον αγώνα στο 66΄ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων «λύτρωσε» τους γηπεδούχους.

Η Ανάλυση του Άρης-ΑΕΚ 1-2 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 22/04/24 (VIDEO)