Ασταμάτητος ο Γιακουμάκης - Σκόραρε και κόντρα στη Χαρτς (VIDEO)

Σκοράρει συνεχώς ο Γιώργος Γιακουμάκης

Ο Γιώργος Γιακουμάκης συνεχίζει να «πυροβολεί» με τη φανέλα της Σέλτικ τις αντίπαλες εστίες.

Ο άλλοτε φορ της ΑΕΚ σκόραρε στην εκπνοή (90+4΄) διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 χάρη στο οποίο οι πρωταθλητές οδηγούν την κούρσα στην Premier League με τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Έτσι, ο Γιακουμάκης διατηρεί σε εξαιρετικά επίπεδα τον μέσο όρο του σε γκολ ανά 90λεπτο, αφού με το τέρμα που σημείωσε κόντρα στη Χαρτς (δεύτερο στη σεζόν) έφτασε συνολικά τα 19 σε 33 αναμετρήσεις με τους πρωταθλητές Σκωτίας και μετράει ένα γκολ ανά 81 αγωνιστικά λεπτά!

Η Ανάλυση του Άρης-ΑΕΚ 1-2 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 22/04/24 (VIDEO)