Ιστορικός διασυρμός για τη Σεντ Ετιέν: Έχασε με 6-0 εντός, τελείωσε το ματς με 8 παίκτες

Έφυγε ο Μουκουντί, συνεχίζει τις τραγικές εμφανίσεις η Σεντ Ετιέν

Ιστορικός διασυρμός για τη Σεντ Ετιέν που υπέστη τη βαρύτερη εντός έδρας ήττα της ιστορίας της λίγες μέρες μετά την αποχώρηση του Αρόλντ Μουκουντί για την ΑΕΚ.

Οι «στεφανουά» που μετρούν 10 πρωταθλήματα Γαλλίας ισοβαθμώντας στην κορυφή της σχετικής κατάταξης με την Παρί Σεν Ζερμέν, έχασαν με 6-0 μέσα στο «Ζοφρί Γκισάρ» από τη Χάβρη! Ναι, καλά διαβάσατε…

Βέβαια γι’ αυτό το σκορ έπρεπε πρώτα να χάσει με αποβολές βασικούς της ποδοσφαιριστές. Συγκεκριμένα, έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές στο 31′, με εννέα στο 37′ και με οκτώ από το 66′, λόγω των αποβολών του στόπερ Μπριανκόν, του χαφ Καφαρό και του πορτιέρο, Γκριν!

Ενδεικτικό ότι δεν υπήρχε σκορ στο ματς μέχρι το 50ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να και τα έξι τέρματά τους μεταξύ 51ου και 89ου λεπτού, σε ένα απίθανο αποτέλεσμα…

Αυτό αποδεικνύει πως η «αρρώστια» στον οργανισμό της Σεντ Ετιέν είναι συνολική και δεν αφορά συγκεκριμένα πρόσωπα, όπως ο Μουκουντί.

Η Ανάλυση του ΑΕΚ - Άρη 2-0 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 15/04/24 (VIDEO)