Πήρε τρίποντο από τη... βούλα η Βαλένθια

Η Βαλένθια κέρδισε στο «Μεστάγια» τη Χιρόνα με 1-0 ύστερα από πέναλτι του Σολέρ

Με το δεξί μπήκε η Βαλένθια στο φετινό πρωτάθλημα επικρατώντας με 1-0 της Χιρόνα στο «Μεστάγια» χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κάρλος Σολέρ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Οι «Νυχτερίδες» δεν ικανοποίησαν με την απόδοση τους η οποία κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα.

Ενώ όλα έδειχναν το ημίχρονο θα έληγε ισόπαλο χωρίς τέρματα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και ο Σολέρ το μετέτρεψε σε γκολ για το 1-0.

Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Βαλένθια έμεινε με δέκα παίκτες καθώς ο Τσιούμρατ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα. Ωστόσο αυτή, δεν στοίχησε στην ομάδα του η οποία πανηγύρισε το τρίποντο.