Η Μακάμπι Χάιφα κέρδισε 4-0 τον Απόλλωνα Λεμεσού - Βασικός ο Πλάνιτς

«Εδειξε» ΑΕΚ ο Πλάνιτς!

Με το... ένα πόδι στα play offs του Champions League είναι η Μακάμπι Χάιφα, η οποία κατατρόπωσε τον Απόλλωνα Λεμεσού με 4-0

Αυτή την εβδομάδα διεξάγονται αγώνες για τον τρίτο προκριματικό γύρο του UEFA Champions League. Στη σημερινή αναμέτρηση της Μακάμπι Χάιφα με τον Απόλλωνα Λεμεσού, οι πρωταθλητές Ισραήλ δεν άφησαν περιθώρια στους Κύπριους, κερδίζοντας τους με 4-0.

Το ματς στο «Sammy Ofer Stadium» ήταν παράσταση για έναν λόγο. Η Μακάμπι προηγήθηκε στο 38′ με αυτοκόλ του Πέιμπερνς. Ο Αλί Μοχάμεντς με σουτ στο 54′ και κεφαλιά 62′, έδωσε διαστάσεις θριάμβου για την ομάδα του Ισραήλ.

Στο 79ο λεπτό ο Φραντζντί Πιερό, με πολύ δυνατή κεφαλιά έβαλε το… κερασάκι στη τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Ο Απόλλωνας Λεμέσου έμεινε με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Γιοβάνοβιτς στο 61ο λεπτό.

Βασικότατος και με πολύ καλή παρουσία, ήταν ο Μπόγκνταν Πλάνιτς. Ο Σέρβος στόπερ για άλλη μια φορά συνέβαλε τα μέγιστα, ώστε η ομάδα του να μη δεχθεί γκολ για ακόμα μια φορά.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή