Βασικός ο Μπότος με την Σερίφ (ΦΩΤΟ)

Ο Φοίβος Μπότος ξεκίνησε στο βασικό σχήμα της Σερίφ Τίρασπολ, για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος Μολδαβίας

Το πρωτάθλημα Μολδαβίας ξεκίνησε χθες και η Σερίφ Τίρασπολ αντιμετώπισε εκτός έδρας την Ζίμπρου. Βασικός ξεκίνησε ο δανεικός από την ΑΕΚ, Φοίβος Μπότος.

Ο νεαρός μεσοεπιθετικός είχε αρκετά καλή παρουσία, αλλά δυστυχώς το ντεμπούτο του δεν συνδυάστηκε με νίκη. Για την ιστορία, το σκορ έληξε ισόπαλο 1-1.

Η Σέριφ προηγήθηκε στο 63ο λεπτό με τον Ζυλιέν, για να ισοφαρίσει για την Ζιμπρού, ο Σιντορένκο, τρία λεπτά αργότερα (66′).

Ο Μπότος αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δείχνοντας από την αρχή, ότι θα αποτελεί σημαντικό «γρανάζι» τη φετινή σεζόν, για τους πρωταθλητές Μολδαβίας.