ΑΕΚ: Νίκη με ανατροπή για τις Κορασίδες χάντμπολ (25-26) επί του Πανελλήνιου Νεάπολης στην πρεμιέρα του Final-6!

Η ομάδα Κορασίδων της ΑΕΚ νίκησε τον Πανελλήνιο Νεάπολης για την 1η αγωνιστική του Final-6

Με το …δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Final-6 η ομάδα Κορασίδων χάντμπολ της ΑΕΚ που επικράτησε με 26-25 του Πανελλήνιου Νεάπολης.

Η «Ένωση» παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ με ανατροπή στα τελευταία λεπτά και ένα επιμέρους 3-0 κατάφερε να αντιστρέψει το εις βάρος της 25-23 και να πάρει τη νίκη με 26-25 για την 1η αγωνιστική της τελικής φάσης που πραγματοποιείται στη Νέα Ιωνία.

Τα πεντάλεπτα : 5-1, 8-2, 8-4, 11-7, 13-9, 14-10 ( ημίχρονο ),  15-12, 17-13, 19-17,  23-21, 25-23, 25-26.

Δίλεπτα :  3/2  , Πέναλτυ :  3/1-2/2.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ : Φιράκου 6, Τσακοπούλου, Σερκελίδου 4, Μπάρντι, Νικολαϊδου 1, Τσελεπίδου 5, Ομηρίδου , Μπαζάκα 1, Αρχοντή, Καραθανάση, Γιαρτιμίδου , Αθανασίου, Χατζηδάκη, Φιλιππιάδου 3, Στανκίδου 3, Χριστοφορίδου 2.

ΑΕΚ :  Δημητριάδη 1, Λως, Σταμπουλίδη, Φιλιππίδου, Ζούμα 1, Ζιλά 1, Τσαντάκη 3, Ζαφειροπούλου 1, Θ.Λυτριβή 5, Σαρκίρη 13, Βερβέρη , Ρωμανού, Δρουγκίδου , Ε.Μετάϊ 1.

Διαιτητές : Φωτακίδης-Λεφάκης.

ENWSI TV: Tο ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό με Καζαντζόγλου και Τσίλη (VIDEO)