Σήκωσε το Κύπελλο η ΑΕΚ - Νίκησε στον τελικό με 5-1 τον Αιολικό Μυτιλήνης

Η ΑΕΚ κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδος συντρίβοντας στον τελικό τον Αιολικό

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε τη φετινή σεζόν η ομάδα Futsal Γυναικών της ΑΕΚ η οποία πανηγύρισε το Κύπελλο, επικρατώντας με 5-1 του Αιολικού στον τελικό του Women’s Futsal Cup.

Η ομάδα του Χρήστου Χριστόπουλου δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση σε όλη την διάρκεια του αγώνα έφτασαν δίκαια στην κατάκτηση του τροπαίου. Οι «κιτρινόμαυρες» μπήκαν πολύ συγκεντρωμένες και «διαβασμένες» από την αρχή και βρέθηκαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να προηγούνται με 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν κι άλλο …ταχύτητα, πετυχαίνοντας τρία ακόμη τέρματα για το 5-0. Το μόνο που κατάφερε ο Αιολικός ήταν να μειώσει σε 5-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Από δύο γκολ για την ΑΕΚ πέτυχαν οι Βασιλακοπούλου και Σταματοπούλου και ένα η Μοσκοφίδου.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή