Η Λαμία μένει στην Super League, 1-1 με τη Βέροια

Στη Σούπερ Λιγκ 1 παραμένει η Λαμία, η οποία σε διπλά ματς ξεπέρασε το εμπόδιο της Βέροιας

Παρέμεινε στα «σαλόνια» της Σούπερ Λιγκ η Λαμία!

Μετά τη νίκη με 2-1 στο πρώτο ματς, το 1-1 της ρεβάνς κόντρα στη Βέροια, η ομάδα Φθιώτιδας παρέμεινε στην πρώτη κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος.

Η «Βασίλισσα του βορρά» πίεσε στον πρώτο μέρος και άνοιξε το σκορ στο 27’.

Ο Κάτσε εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιακουμάκης με καρφωτή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Βέροια θα μπορούσε να πάρει και σκορ πρόκρισης, όμως ο Φοφανά δεν βρήκε στόχο.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και «καθάρισαν» την παραμονή. Στο 78ο λεπτό, ο Μπεχαράνο με πλασέ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ανυπεράσπιστης εστίας. Ο τερματοφύλακας της Βέροιας διαμαρτυρήθηκε για φάουλ στη φάση αλλά δεν εισακούστηκε.

ΛΑΜΙΑ (Τζιανλούκα Φέστα): Σαράνοφ – Προβυδάκης (46′ Σαραμαντάς), Σιμόν, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ – Μπεχαράνο (82′ Γκέντσογλου), Τζανδάρης, Νούνιες (73′ Τάιρον) – Καραμάνος (73′ Μπανγκουρά), Μανούσος.

ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Παπαδόπουλους – Μπουκουβάλας, Μαραγκός (46′ Σκόνδρας), Δημόπουλος, Πεταυράκης – Μούργος (77′ Καπνίδης), Κάτσε, Γαβριηλίδης (77′ Οικονόμου), Φοφανά (64′ Κουάτενγκ) – Γιακουμάκης, Πασάς.

ENWSI TV: ΟΛΟ το ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό με Καζαντζόγλου και Λούπο