«Πτώμα» πάλι ο Ολυμπιακός, κράτησαν παραπάνω καθυστερήσεις για να κερδίσει με σπρώξιμο τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-2!

Οργια στο Καραϊσκάκη για να κερδίσει ο ΟΣΦΠ

Από γκέλα ολκής γλίτωσε ο Ολυμπιακός, ο οποίος χρειάστηκε γκολ στην… παράταση των καθυστερήσεων για να κερδίσει με αρκετή βοήθεια τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-2.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 2-0 με τα γκολ των Ελ Αραμπί και Γκάρι Ροντρίγκες στο 7ο και το 41ο λεπτό στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο 45ο λεπτό ο Περέα μείωσε σε 2-1.

Οι Ηπειρώτες αφού απορρόφησαν την πίεση του Ολυμπιακού στο πρώτο κομμάτι του δεύτερου 45λεπτου, «χτύπησαν» με τον Σνάιντερ στο 80ο λεπτό για το 2-2 το οποίο έδειχνε να είναι το τελικό σκορ αλλά ο Καραντώνης παρότι έδειξε έξι λεπτά καθυστερήσεις αποφάσισε να το τραβήξει μέχρι να βρει γκολ ο Ολυμπιακός, με τον Ρόνι Λόπες να σκοράρει στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων για το 3-2.

Η Ανάλυση του Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0 από τον Άκη Ζήκο|AEK After 16/05/24 - Στ. Καζαντζόγλου