Europa League: Προβάδισμα πρόκρισης για την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης - Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Λειψία

Οσα έγιναν στους πρώτους ημιτελικούς του Europa League

Ξεκίνησε η ημιτελική φάση του Europa League.

Στο Λονδίνο η Γουέστ Χαμ υποδέχθηκε την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, με τους Γερμανούς να επαναλαμβάνουν την εμφάνιση του Καμπ Νου και να φεύγουν με τη νίκη με 2-1, που τους δίνει τεράστιο προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στη Γερμανία.

Η Αϊντραχτ προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό με τον Κνάουφ για να ισοφαρίσει η Γουέστ Χαμ με τον Αντόνιο στο 21ο λεπτό. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Φρανκφούρτης πέτυχε ο Καμάντα στο 54ο λεπτό.

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Λειψία φιλοξένησε την Ρέιντζερς, η οποία την δυσκόλεψε αρκετά πριν λυγίσει με 1-0 με το γκολ του Ανχελίνο στο 85ο λεπτό.

Η Ανάλυση του Άρης-ΑΕΚ 1-2 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 22/04/24 (VIDEO)