Στον τελικό του Κυπέλλου ο Παναθηναϊκός (0-2) τη Λαμία (VIDEO)

Πέρασε στον τελικό του Κυπέλλου ο Παναθηναϊκός με δύο νίκες

Μετά τη νίκη της Λεωφόρου, ο Παναθηναϊκός κέρδισε και στη Λαμία με 0-2 και πέρασε στον τελικό του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, παρ’ ότι δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης κατάφερε με 1 γκολ σε κάθε ημίχρονο να κερδίσει και να μην κινδυνεύσει.

Το πρώτο τέρμα των «Πράσινων» ήρθε στο 42ο λεπτό, όταν ο Τζανετόπουλος έκανε τραγικό λάθος, ο Ιωαννίδης του έκλεψε τη μπάλα για να τη στείλει στα δίχτυα του, ανήμπορου να αντιδράσει, Σαράνοφ.

Οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» το παιχνίδι με τον Παλάσιος να διαμορφώνει το 0-2, μετά από λάθος του Σιμόν, κλέψιμο του Αϊτόρ και ασίστ του Βιγιαφάνιες.