Premier League: Η Λίβερπουλ διέλυσε 4-0 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και ανέβηκε πρώτη (VIDEO)

Πρώτη έστω και προσωρινά ανέβηκε η Λίβερπουλ αφότου διέλυσε 4-0 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά το 0-5 του πρώτου γύρου!

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο οι γηπεδούχοι επικράτησε με χαρακτηριστική άνεση της ομάδας του Ραλφ Ράνγκνικ. Ο Λουίς Ντίαζ άνοιξε το σκορ μόλις στο πέμπτο λεπτό για να σκοράρει αργότερα στο πρώτο μέρος ο Σαλάχ επιστρέφοντας στα γκολ μετά από αρκετά παιχνίδια. Η Λίβερπουλ τον χρειάζεται και μετά το Κόπα Άφρικα ο Αιγύπτιος δεν ήταν σε καλή κατάσταση.

Στο δεύτερο μέρος, ο Μανέ βρήκε δίχτυα στο 68′ μετά από ωραία σέντρα του Ρόμπερτσον, ενώ ο Σαλάχ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα του θριάμβου της Λίβερπουλ στο 85ο λεπτό από ασίστ του Ζότα.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή