ΑΕΚ: Κυριάρχησε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ηλικιών bowling

Η ΑΕΚ συνεχίζει τις επιτυχίες της και στο bowling

Γέμισε μετάλλια η ΑΕΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ηλικιών Bowling που διεξήχθη το διήμερο 16-17/04.

Οι «κιτρινόμαυροι» κατέκτησαν 4 μετάλλια στα ατομικά αγωνίσματα, εκ των οποίων 2 χρυσά, και 3 μετάλλια στις τριάδες, εκ των οποίων 1 χρυσό.

Συγκεκριμένα, ο Αναστάσης Εξάρχου αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος στην κατηγορία των Εφήβων, ενώ τον τίτλο κατέκτησε στους Παίδες ο Φίλιππος Χατζηδημτρίου. Ο Ζαχαρίας Καραγιάννης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στους Παίδες, σημειώνοντας έτσι το 1-2. Στις Κορασίδες η Θεοδώρα Γεωργιάδου ανέβηκε στο 2ο σκαλί του βάθρου, με ακόμα ένα μετάλλιο να βάφεται στα χρώματα του Συλλόγου.

Στις τριάδες, Ελένη Λαμπρινίδου, Καλλιόπη Συνιοράκη και Φρόσω Τσιαμάνη αναδείχθηκαν Πρωταθλήτριες Ελλάδος στις Νεάνιδες. Ασημένιο μετάλλιο για τους Αναστάση Εξάρχου, Φραγκίσκο Χατζηδημητρίου και Γιάννη Αποστολόπουλο, ενώ οι Ζαχαρίας Καραγιάννης, Φίλιππος Χατζηδημητρίου και Αναστάσιος Καραμάνος κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο.

Η ΑΕΚ συγχαίρει θερμά όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες για τις επιτυχίες τους για ακόμα μία φορά!

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή