ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 3-1 ΣΕΤ (ΤΕΛΙΚΟ)

Εικόνες από το Παναθηναϊκός - ΑΕΚ

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ με στόχο τη νίκη που θα βάλει τις βάσεις πρόκρισης στα ημιτελικά του πρωταθλήματος

Επιστροφή στη δράση για τη γυναικεία ομάδα Βόλεϊ της ΑΕΚ, που υποδέχεται σήμερα στις 18:30,  τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο του 1ου αγώνα για τα Play Off της Volley League.

Οι «κιτρινόμαυρες» δηλώνουν πανέτοιμες για το μεγάλο παιχνίδι, στοχεύοντας στο πρώτο βήμα πρόκρισης στην 4άδα του Πρωταθλήματος.

Η πρόκριση θα κριθεί σε 2 παιχνίδια. Στην περίπτωση που και οι δύο ομάδες έχουν από μία νίκη, στους δύο μεταξύ τους αγώνες, δημιουργείται βαθμολογία, (3 βαθμοί για νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ, 2 βαθμοί για νίκη με 3-2 σετ, 1 βαθμό για ήττα με 2-3 σετ και Ο βαθμοί για ήττα με 1-3 και 0-3 σετ). Εάν με την βαθμολογία αυτή έχουν τους ίδιους βαθμούς, τότε μετά τη λήξη του 2ου αγώνα θα διεξάγεται Χρυσό Σετ (golden set-σετ ισοπαλίας) στους 15 πόντους.