Μπενφίκα - Λίβερπουλ: «Καθαρίζουν» από το ημίχρονο με Κονατέ και Μανέ οι Κόκκινοι (VIDEO)

Δείτε τα δύο γκολ με τα οποία η Λίβερπουλ έχει πάρει κεφάλι στο σκορ

Πάρτι κάνει η Λίβερπουλ στο «Ντα Λουζ»!

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ μπήκε μπροστά στο σκορ στο 17′, όταν ο Ρόμπερτσον εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά και ο Κονατέ πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, για να στείλει τη μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Βλαχοδήμου.

Οι «Κόκκινοι» δεν έμειναν εκεί και αφού σπατάλησαν κάποιες ευκαιρίες διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 34′ με τον Αλεξάντερ-Άρνολντ να βγάζει εκπληκτική μπαλιά ακριβείας στον Ντίας που πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας για να τροφοδοτήσει με κεφαλιά τον Μανέ, που με κοντινό πλασέ νίκησε τον Βλαχοδήμο για να κάνει το 2-0 με το τρίτο φετινό του γκολ στο Champions League.

Η Ανάλυση του Άρης-ΑΕΚ 1-2 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 22/04/24 (VIDEO)