Τσούμπερ: Επαιξε 90λεπτο στο φιλικό 1-1 της Ελβετίας με το Κόσοβο

Ο Στίβεν Τσούμπερ θα επιστρέψει μετά από γεμάτο ματς στην ΑΕΚ

Σε ολόκληρο το 90λεπτο του τελευταίου φιλικού της Ελβετίας αγωνίστηκε ο Στίβεν Τσούμπερ.

Ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ ξεκίνησε και ολοκλήρωσε το ματς στο αριστερό άκρο της επίθεσης της Ελβετίας που έφερε 1-1 κόντρα στο Κόσοβο.

Μόλις τρεις παίκτες δεν αντικαταστάθηκαν σε όλο το ματς εκτός τους Τσούμπερ, ο μέσος Τζιμπρίλ Σο της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, ο στόπερ Εράι Κομέρ της Βαλένθια και ο τερματοφύλακας Γκρέγκορ Γκομπέλ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέρμα του Ρασίκα στο 52′ και οι Ελβετοί ισοφάρισαν στο 61ο λεπτό με γκολ του Λοτόμπα.

Θάνος Τσίμπος: Οι προπονήσεις και τα συμβόλαια των Ελληνων παικτών