Το Τρινιντάντ και Τομπάγκο διέλυσε (9-0) τα Μπαρμπέιντος, με χατ τρικ του Λιβάι Γκαρσία

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής της συντριβής των Μπαρμπέιντος από το Τρινιντάντ και Τομπάγκο ήταν ο Λιβάι Γκαρσία!

Ο άσος της ΑΕΚ πραγματοποίησε εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, στο οποίο κατάφερε να κάνει χατ τρικ και να καθαρίσει τη νίκη της Εθνικής του ομάδας από νωρις.

Ο Γκαρσία άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό, έκανε το 3-0 στο 35′, ενώ στο 40′ με το τρίτο του προσωπικό τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Από ‘κει και πέρα, η εθνική ομάδα της πατρίδας του σκόραρε άλλα πέντε τέρματα στο δεύτερο μέρος για το τελικό 9-0.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή