Ανσαριφάρντ, Χατζισαφί και Μοχαμαντί αγωνίστηκαν στην ήττα του Ιράν από τη Νότια Κορέα

Αγωνίστηκαν οι τρεις παίκτες της ΑΕΚ στην ήττα του Ιραν από τη Νότια Κορέα

Οι τρεις της ΑΕΚ, Καρίμ Ανσαριφάρντ, Εχσάν Χατζισαφί και Μιλάντ Μοχαμαντί αγωνίστηκαν στην ήττα του Ιράν από τη Νότια Κορέα με 2-0 για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Με βασικούς τους Μοχαμαντί και Χατζισαφί και τον Ανσαριφάρντ να παίζει ως αλλαγή, το Ιράν γνώρισε την ήττα από τη Νότια Κορέα με 2-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σον της Τότεναμ, για να έρθει στο 63′ ο Κιμ Γιουνγκ-Γκβον και να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του.

Μετά από αυτή τη νίκη, η Νότια Κορέα «σκαρφάλωσε» ξανά στην κορυφή του ομίλου με 23 βαθμούς, έχοντας πίσω το Ιράν, με έναν βαθμό λιγότερο, ύστερα από εννέα αγώνες.