Σοκ: Δείτε το πέναλτι από εποχές παράγκας που πήρε η Κ15 του Ολυμπιακού στον τελικό με τον ΠΑΟΚ!

Η παράγκα είναι διαχρονική και σε όλες τις ηλικίες όπως φαίνεται από τα αποτελέσματα

Η ιστορία δεν σβήνει. Σε οποιαδήποτε διοργάνωση σε όλες τις ηλικιακές ομάδες, ένας είναι ο σύλλογος που ευνοείται τόσο ξεδιάντρωπα από τους διαιτητές. Αυτή δεν είναι άλλη από τον Ολυμπιακό.

Στον τελικό του πρωταθλήματος Κ15 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ, η ομάδα του Πειραιά κέρδισε πέναλτι 1,5 μέτρο εκτός περιοχής. Με αυτό ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων τον ΠΑΟΚ σε 2-2. Αργότερα, στα πέναλτι ήταν πιο ψύχραιμος και σήκωσε τον τίτλο του πρωταθλητή στην Κ-15.

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Τσοπλάκος έδωσε ένα πέναλτι που… θύμισε τις ένδοξες μέρες της… παράγκας του Ολυμπιακού. Ο Κωστούλας ανατράπηκε τουλάχιστον 1,5 μέτρο έξω από την περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Δαρβίρας εκτέλεσε εύστοχα και έστειλε το ματς στη διαδικασία των πέναλτι.

ENWSI TV: ΟΛΟ το ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό με Καζαντζόγλου και Λούπο