Super League: Κέρδισε τον Ατρόμητο (3-0) ο Αρης

Μόλις για ένα ημίχρονο κατάφερε να δυσκολέψει τον Αρη ο Ατρόμητος, στο ντεμπούτο του Χερμάν Μπούργος στον πάγκο του Αρη.

Οι Θεσσαλονικείς, αφού κατάφεραν να λύσουν το «Γόρδιο δεσμό» στο 45+3 δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν το τρίποντο που τους έβαλε ξανά στη μάχη των πλέι οφ.

Στο 45+3 λοιπόν, ο Σούντγκρεν έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Σάσα έκανε την κίνηση στην περιοχή, τράβηξε τον Βασιλαντωνόπουλο πάνω του, ο Μαντσίνι ερχόταν στο δεύτερο δοκάρι και έκανε το σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, για να… κάνει τη ζωή των κίτρινων πιο εύκολη.

Στο 58ο λεπτό ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, συνεργάστηκε επιτυχημένα με τον Σάσα και έκανε το πλασέ χωρίς να στοπάρει στην κλειστή γωνία του Γιαννιώτη για να κλειδώσει τη νίκη των γηπεδούχων.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 83′ με δυνατό σουτ του Ιτούρμπε έπειτα από ωραία κάθετη του Μπερτόγλιο.

Θάνος Τσίμπος: Οι προπονήσεις και τα συμβόλαια των Ελληνων παικτών