Super League: Πέρασε από τη Λαμία ο Αστέρας (0-2) και πάτησε 6αδα (VIDEO)

Ανετο απόγευμα είχε ο Αστέρας Τρίπολη στη Λαμία

Δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά ήταν αρκετά για να ξεπεράσει το εμπόδιο της Λαμίας ο Αστέρας Τρίπολης.

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς, στο 34ο λεπτό και την πρώτη τελική του παιχνιδιού βρήκε δίχτυα, όταν ο Άλβαρες έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μπαράλες με κεφαλιά ψαράκι από το ύψος της μικρής περιοχής, νίκησε τον Γκαραβέλη.

Οι Αρκάδες δεν έμειναν εκεί και 3 λεπτά αργότερα «καθάρισαν» ουσιαστικά το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Μπαράλες κέρδισε τη μονομαχία στη μεσαία γραμμή, ο Καπίγια μοίρασε στον Ριέρα, αυτός μπήκε στην περιοχή και με ωραίο σκάψιμο, νίκησε τον Γκαραβέλη και έκανε το 2-0.

Η Λαμία πάλεψε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να σκοράρει, όμως το τέρμα του Μπανγκουρά ακυρώθηκε μέσω VAR, από τη στιγμή που η μπάλα προτού φτάσει σε αυτόν είχε χτυπήσει στο χέρι του Ελευθεριάδη.

Ετσι, το 0-2 έμεινε αμετάβλητο με τον Αστέρα Τρίπολης να παίρνει σημαντικό «διπλό» που τον ανέβασε στην 6η θέση της βαθμολογίας.

ENWSI TV: ΟΛΟ το ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό με Καζαντζόγλου και Λούπο