ΑΕΚ: Νέες επιτυχίες για την ακαδημία ποδηλασίας (ΦΩΤΟ)

Μετάλλια και διακρίσεις για την ακαδημία ποδηλασίας της ΑΕΚ

Συνεχίζονται οι επιτυχίες και οι πολύ καλές εμφανίσεις της ακαδημίας ποδηλασίας της ΑΕΚ.

Οι αθλητές του «Δικεφάλου» υπό τις οδηγίες πάντα του προπονητή τους, Ιβάν Μαυροθαλασσίτη ξεχώρισαν και αυτό το Σαββατοκύριακο στις διοργανώσεις που πήραν μέρος. Συγκεκριμένα ο Στράτος Μανωλίδης συμμετείχε στο Εθνικό κύπελλο XCO και κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία παίδων. Ο ίδιος αθλητής πήρε μέρος και στο MTB Race στη Σαλαμίνα όπου βρέθηκε ξανά στο βάθρο κατακτώντας την 3η θέση στην κατηγορία των Παίδων. Στην ίδια διοργάνωση η ΑΕΚ είχε και άλλες δύο συμμετοχές. Ο Ιάσωνας Γιαλαμάς κατέλαβε την 5η θέση στην κατηγορία μίνι μεγάλα. Πολύ θετική παρουσία και από τον Κωνσταντίνο Παπίτση που βρέθηκε με την σειρά του μέσα στην δεκάδα.

Δείτε φωτογραφίες από τις επιτυχίες της ΑΕΚ

ΑΕΚ: Νέες επιτυχίες για την ακαδημία ποδηλασίας (ΦΩΤΟ) ΑΕΚ: Νέες επιτυχίες για την ακαδημία ποδηλασίας (ΦΩΤΟ)

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή