ΑΕΚ: Ήττα στα πέναλτι για τους παμπαίδες στο χάντμπολ (33-32) από τον Άρη Νικαίας

Οι μικροί της ΑΕΚ «λύγισαν» στο τέλος

Την ήττα με 33-32 στα πέναλτι, γνώρισαν οι Παμπαίδες της ΑΕΚ από τον Άρη Νίκαιας για την 6η αγωνιστική της ΕΣΧΑ.

Ο αγώνας ήταν αρκετά αμφίρροπος εξ αρχής, με την «Ένωση» να επικρατεί στο ημίχρονο (12-14) του Άρη, ο οποίος στο δεύτερο μέρος ισορρόπησε το παιχνίδι. Πήρε κεφάλι στο σκορ δέκα λεπτά πριν το τέλος (21-19), αλλά οι «κιτρινόμαυροι» ισοφάρισαν στο τέλος το παιχνίδι διαμορφώνοντας στη κανονική διάρκεια το 28-28. Ωστόσο, ηττήθηκαν στα πέναλτι με 33-32.

Άρης Νίκαιας – ΑΕΚ 33-32
Τα πεντάλεπτα: 1-4, 5-7, 9-8, 10-13, 12-14 (ημιχρ.), 17-17, 21-19, 22-22, 23-25, 28-28. Πέναλτι: 6-5.
Άρης Νίκαιας: Τριμερίτης, Κωνσταντούλιας, Βορδάκης, Κοσκινάς 11, Κυρίτσης, Αργυρός 2, Βουλγαρόπουλος, Γαλάνης, Τσαρμπόπουλος, Παπαδόπουλος 1, Τέκος 8, Σουγουλάτζης, Βλάχος, Πουλόπουλος, Ντούμος, Σαραβάνος 6.
ΑΕΚ: Κωνσταντόπουλος 6, Μαυρίδης, Μπαταραγκάς, Σταματάκης, Μουτάφης, Ανδριτσόγιαννος, Παππάς, Τσιμπουρλάς 3, Παπασπύρου 2, Γύζης 7, Χωρεμιώτης, Πατρώνης 2, Σότο-Γκονζάλες 8.
Διαιτητής: Γερουλάνος. Δίλεπτα: 4-4. Πέναλτι: 3/5-5/5.

ENWSI TV: Tο ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό με Καζαντζόγλου και Τσίλη (VIDEO)