ΝΒΑ: Βαριά ήττα (131-107) για τους Μπακς από τους Σανς

Οι Μπακς γνώρισαν βαριά ήττα με 131-107 από τους Σανς και δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν το νικηφόρο σερί, πέφτοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας της Ανατολής.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δυσκολεύτηκε πολύ απέναντι στην εξαιρετική άμυνα των Σανς. Σε 30 λεπτά και χωρίς να αγωνιστεί καθόλου στην τέταρτη περίοδο όπου όλα είχαν κριθεί είχε 18 πόντους με 8/14 βολές, 5/11 δίποντα και 0/3 τρίποντα, καθώς επίσης 8 ασίστ, 7 ριμπάουντ, 1 τάπα και 3 λάθη.

Οι Σανς κυριάρχησαν από τη δεύτερη περίοδο και μετά με κορυφαίο τον ΝτιΆντρε Έιτον που είχε 27 πόντους με 12/14 δίποντα. Εξαιρετικός και ο Κρις Πολ που είχε 17 πόντους, 19 ασίστ, 7 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Μικάλ Μπρίτζες πρόσθεσε 18 πόντους και ο Ντέβιν Μπούκερ άλλους 17 με 6/19 σουτ.

Για τα «ελάφια» ο Τζρου Χόλιντεϊ και ο Κρις Μίντλετον είχαν από 21 πόντους, ωστόσο όλη η ομάδα είχε 10/38 τρίποντα.

Δωδεκάλεπτα: 31-34, 66-56, 99-77, 131-107

Η Ανάλυση του Άρης-ΑΕΚ 1-2 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 22/04/24 (VIDEO)