ΑΕΚ: Δουλειά και στα πέναλτι αν... χρειαστεί

Στην ΑΕΚ δούλεψαν και στα πέναλτι μετά το τέλος της προπόνησης της Τρίτης

Η ΑΕΚ προετοιμάστηκε Δευτέρα και Τρίτη, έχοντας ελάχιστο χρόνο μπροστά της, για το μεγάλο ματς με τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ.

Η Ενωση χρειάζεται νίκη για να περάσει στα ημιτελικά του Κυπέλλου, ενώ ο ΠΑΟΚ ευνοείται με νίκη του και ισοπαλίες με γκολ. Σε ισοπαλία δίχως τέρματα στην κανονική διάρκεια και στην παράταση, πάμε στα πέναλτι. Για να κριθεί εκεί ο νικητής.

Μάλιστα, μετά το τέλος της προπόνησης στο προπονητικό κέντρο, έγινε και έξτρα δουλειά και στα πέναλτι από τους παίκτες και τον Παναγιώτη Τσιντώτα. Σε αυτή τη διαδικασία θα οδηγηθούμε μόνο αν λήξει η κανονική διάρκεια και η παράταση με 0-0, ενώ να θυμίσουμε ότι μετρά κανονικά το εκτός έδρας τέρμα.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή