Γιαννίκης σε παίκτες: «Στατιστικά ήμασταν καλύτεροι, αλλά πάλι τα ίδια λάθη»

Η ομιλία του Αργύρη Γιαννίκη στους παίκτες της ΑΕΚ μία ημέρα μετά την ήττα από τον Άρη στο Χαριλάου

Στα πολλά λάθη που έγιναν στο παιχνίδι με τον Αρη στάθηκε ο Αργύρης Γιαννίκης στην ομιλία του στους παίκτες της ΑΕΚ στα Σπάτα, μία ημέρα τη νέα ήττα στο πρωτάθλημα.

Η Ενωση έχασε στη Θεσσαλονίκη από τον Αρη με 2-1, καθώς δέχθηκε γκολ στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων από τον Σάκιτς μετά την νέα κακή στάση της άμυνας. Ο Γιαννίκης μιλώντας την Πέμπτη στους παίκτες του στα Σπάτα υποστήριξε η ΑΕΚ θα μπορούσε να κερδίσει αυτό το ματς και ότι ήταν καλύτερη στατιστικά από τον αντίπαλο, παρόλα αυτά το έχασε λόγω λαθών. Λαθών που κάνει ξανά και ξανά…

«Για μια ακόμα φορά κάναμε λάθη και χάσαμε ένα παιχνίδι που θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει. Στα στατιστικά ήμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο. Κάναμε καλό δεύτερο ημίχρονο και μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει. Πάλι όμως χάσαμε ένα ματς, με τα λάθη μας», είπε χαρακτηριστικά ο Γιαννίκης στα «κιτρινόμαυρα» αποδυτήρια.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Γκέκο