Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 0-4 σε... φιλικό το Βόλο (VIDEO)

Μια εύκολη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που δεν τον πίεσε καθόλου πήρε ο ΠΑΟΚ.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κέρδισε με 0-4 το Βόλο σε ματς για την 19η αγωνιστική της Super League με όλο το ματς να αποτυπώνεται… σε μια φάση.

Στο 20ο λεπτό ο Φερνάντες ίσα που βρίσκει τον Μιτρίτσα και ο Παπαπέτρου σε χρόνο… ρεκόρ έδειξε την άσπρη βούλα.

Ο Κούρτιτς που είναι πρώτος σκόρερ της Super League λόγω των πέναλτι, πήρε κι αυτή την εκτέλεση με τον Κλέιμαν να πέφτει πολύ πιο νωρίς και ο μέσος του ΠΑΟΚ να διαλέγει εύκολα την άδεια γωνία.

Η συνέχεια ήταν εύκολη για τον ΠΑΟΚ, καθώς ο Ινγκασον στο 29′ έκανε το 0-2 και στο δεύτερο ημίχρονο οι Σάστρε (64′) και Ακπόμ (73′) «καθάρισαν» τη νίκη στο… φιλικό.

Η Ανάλυση του ΑΕΚ - Άρη 2-0 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 15/04/24 (VIDEO)