Στο ΟΑΚΑ με την Επισκοπή σήμερα η φορμαρισμένη ΑΕΚ Β' (14:00, LIVE σχολιασμός enwsi.gr)

Η ΑΕΚ Β' επιστρέφει σήμερα στη δράση κόντρα στη Κηφισιά

Νέα δοκιμασία για την ΑΕΚ Β.

Η Ενωση υποδέχεται την Επισκοπή (14:00, ERTFLIX, LIVE σχολιασμός enwsi.gr) για τη 15η αγωνιστικής της Super League 2.

Το παιχνίδι της ΑΕΚ Β’ μάλιστα με την Επισκοπή θα ξεκινήσει αρκετά νωρίτερα από ότι είχε αρχικά προγραμματιστεί το μεσημέρι της Κυριακής.

Αντί λοιπόν για τις 17:00, θα γίνει στις 14:00 η σέντρα του αγώνα. Αυτό είναι και το πρώτο ματς της β’ ομάδα της «Ένωσης» φέτος στο ΟΑΚΑ.

Την προηγούμενη εβδομάδα, η ΑΕΚ Β’ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με το Αιγάλεω στον εξ αναβολής αγώνα της 11ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 86′ με γκολ του Αντώνη Τριμμάτη, όμως ο Γιανίς Αμούρ με διαγώνιο σουτ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Γκέκο