Super League 2: Ο Αλμωπός διέλυσε με 3-0 τον Ολυμπιακό Β' (VIDEO)

Βαριά ήττα με 3-0 υπέστη ο Ολυμπιακός Β’ από τον Αλμωπό Αριδαίας σε ματς για την 15η αγωνιστική της Super League 2.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Χρήστος Ρόβας, ο οποίος χτύπησε στο φινάλε του πρώτου μέρους (45′) και έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, για να σκοράρει εκ νέου με την επανέναρξη (47′), να δώσει αέρα δυο τερμάτων στον Αλμωπό που παρά την πίεση που δέχτηκε στο τέλος, κρατούσε το προβάδισμα. Μάλιστα έκανε τρία τα τέρματα του στο φινάλε, με τον Πρίκα να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.