Κόπα Αφρικα: Νίκη και πρόκριση για τη Νιγηρία (3-1) επί του Σουδάν

Στην επόμενη φάση του Copa Αfrica προκρίθηκε και μαθηματικά η Νιγηρία, η οποία επικράτησε του Σουδάν με σκορ 3-1.

H Nιγηρία μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με τον Τσικουέζε να κάνει το 1-0. Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο (45′) oι «σούπερ αητοί» σκόραραν ξανά, με τον Τάιβο Αβονίγι να κάνει το 2-0.

Με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η Νιγηρία «χτύπησε» ξανά, με τον Σιμόν να κάνει το 3-0, ενώ το μόνο που κατάφερε να κάνει το Σουδάν ήταν να μειώσει με τον Κεντρ στο 70ο λεπτό για το τελικό 3-1.

ΑΕΚ Cult Stories #6: Ο εφιάλτης Νατσούρα και οι στιγμές που θα αλλάζαμε – Το νέο Podcast του enwsi.gr (AUDIO)http://ΑΕΚ Cult Stories #6: Ο εφιάλτης Νατσούρα και οι στιγμές που θα αλλάζαμε – Το νέο Podcast του enwsi.gr (AUDIO)