Super League: Σημαντική νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης (1-0) επί του Βόλου

Ο Αστέρας Τρίπολης με πρωταγωνιστή τον Κεβίν Σόνι, κατάφερε να επικρατήσει του Βόλου 1-0 για την 18η αγωνιστική της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι κι έχασαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με τον Παπαδόπουλο να κρατάει ανέπαφη την εστία του.

Στο 41ο λεπτό οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ με πολύ όμορφο γκολ του Σόνι, μετά από συνεργασία του Ριέρα με τον Μουνάφο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας συνέχισε να πιέζει ψηλά, ο Βόλος ανέβασε στροφές μετά το 70ο λεπτό αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή