H Ίντερ με buzzer-beater στο 121' «σκότωσε» τη Γιουβέντους και σήκωσε το Super Cup! (VIDEO)

Με γκολ του Αλέξις Σάντσες στο 31ο λεπτό της παράτασης, η Ιντερ νίκησε 2-1 την Γιουβέντους και κατέκτησε το 6ο Super Cup της ιστορίας της.

Η ένταση και τα δυνατά μαρκαρίσματα κυρίαρχησαν στο πρώτο κομμάτι, για να πάρει η Γιουβέντους προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα στο 25’ όταν ο Μοράτα έκανε τη σέντρα και ο ΜακΚένι με κεφαλιά το 0-1. Στο 35’ ο Ντε Σίλιο έπεσε πάνω στον Τζέκο μέσα στην περιοχή και ο Λαουτάρο Μαρτίνες μετέτρεψε το πέναλτι σε γκολ για το 1-1 που έμεινε για τα πρώτα 45 λεπτά.

Το 1-1 διατηρήθηκε για τα 90’ με τους Λαουτάρο και Πέρισιτς να έχουν με σουτ τις καλύτερες στιγμές.

Στην παράταση, δεν έγιναν πολλά πράγματα. Ολα έδειχναν ότι το ματς θα οδηγηθεί στα πέναλτι, όμως στο 121’ η άμυνα των Bianconeri έκανε λάθος, ο Νταρμιάν τσίμπησε ωραία και ο Αλέξις Σάντσες από κοντά πλάσαρε εύστοχα για το 2-1 και το απόλυτο party στο Meazza.

Η Ανάλυση του ΑΕΚ - Άρη 2-0 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 15/04/24 (VIDEO)