Η Λαμία κέρδισε και εκτός τον Ιωνικό (0-1) και προκρίθηκε (VIDEO)

Το δύο στα δύο έκανε η Λαμία κόντρα στον Ιωνικό, καθώς τον κέρδισε με 0-1 και στη Νίκαια, και προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Με παρακαταθήκη το 2-0 στο «Αθανάσιος Διάκος», η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου είχε την άνεση να κάνει ήρεμα το παιχνίδι της, να βρει ένα γκολ (1-0) από το πρώτο ημίχρονο και να τελειώσει με την πρόκριση χωρίς να αγχωθεί, με συνολικό σκορ 3-0.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 38ο λεπτό ο Ελευθεριάδης με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή, ύστερα από ωραία ομαδική προσπάθεια. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία και για ένα δεύτερο γκολ, αλλά το σουτ του Ρόμανιτς στο 90΄+2 έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.