Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση με το ζόρι για ΠΑΟΚ (3-1) απέναντι στην Λάρισα (VIDEO)

Ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε την Λάρισα στην Τούμπα για το Κύπελλο Ελλάδας και δυσκολεύτηκε αρκετά για να επικρατήσει με 3-1 και να προκριθεί στα προημιτελικά.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου προηγήθηκε με αρκετή δόση τύχης στο 23ο λεπτό καθώς μετά από σέντρα του Ζίφκοβιτς, ο Γκοτζαμανίδης της Λάρισας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Η Λάρισα στο δεύτερο μέρος ισορρόπησε το ματς και ισοφάρισε στο 62ο λεπτό με τον Ογκμποε, ο οποίος νίκησε στον αέρα τον Ζίφκοβιτς και σκόραρε ενώ λίγα λεπτά αργότερα οι Θεσσαλοί είχαν και δοκάρι με τον ίδιο ποδοσφαιριστή.

Εν τέλει, ο ΠΑΟΚ βρήκε δυο γκολ με τον Ακπομ, στο 82ο και το 91ο λεπτό, κέρδισε 3-1 και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.