Κέρδισε τον ΠΑΣ Γιάννινα (2-0) ο Παναθηναϊκός (VIDEO)

Αν και τα βρήκε… σκούρα στα πρώτα 50 λεπτά ο Παναθηναϊκός, κατάφερε να κερδίσει 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Το σκορ άνοιξε στο 54ο λεπτό ο Μαουρίτσιο, όταν ο Βιγιαφάνιες έβγαλε ωραία κάθετη στον Χουάνκαρ με τον Ισπανό να βγάζει πανέμορφη σέντρα προς τον Μαουρίσιο που ήρθε στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά νίκησε τον Λοντίγκιν για το 1-0 των «Πράσινων».

Το 2-0 που ήταν και τελικό σκορ, διαμορφώθηκε στο 69′, όταν ο Βιγιαφάνιες εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά με τον Σάντσες στο δεύτερο δοκάρι να πιάνει την κεφαλιά και να καθαρίζει το παιχνίδι για την ομάδα του Γιοβάνοβιτς.