Και ο ΠΑΟΚ… μια χαρά: Με 2 πέναλτι κέρδισε 3-2 τον Αστέρα Τρίπολης

Ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε δυο πέναλτι από τον Αριστομένη Κουτσιαύτη για να κερδίσει με 3-2 τον μαχητικό Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα για την 15η αγωνιστική της Super League.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν μόλις στο 12ο λεπτό με τον Σονί αλλά οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ ισόπαλο εξαιτίας του γκολ του Ακπομ στο 43ο λεπτό.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Κουτσιαύτη να δίνει πέναλτι και τον Κούρτιτς να ευστοχεί στο 49ο λεπτό για το 2-1.

Ο Αστέρας Τρίπολης δεν το έβαλε κάτω και ισοφάρισε με τον Χριστόπουλο στο 60ο λεπτό σε 2-2 αλλά ο Κουτσιαύτης δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα καθώς υπέδειξε πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ στο 89ο λεπτό, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κούρτιτς για το 3-2.