Premier League: Ακόμη μία άνετη νίκη για τη Μάντσεστερ Σίτι - «Κόλλησε» ξανά η Τσέλσι

Τραίνο χωρίς σταματημό η φετινή Μάντσεστερ Σίτι, πίσω έμεινε στη μάχη του τίτλου η Τσέλσι

Ο,τι θέλει κάνει η φετινή Μάντσεστερ Σίτι!

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, ξεπέρασε και το εμπόδιο της Νιουκάστλ με το εμφατικό 0-4 και… σπέρνει ολοένα και περισσότερο τον τρόμο στο «Νησί».

Οι «Πολίτες» μπήκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, με κοντινή κεφαλιά του Ντίας, έπειτα από το γύρισμα του Κανσέλο.

Οι φιλοξενούμενοι που είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, στο 27ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματά τους με προσωπική ενέργεια και δυνατό σουτ του Κανσέλο.

Το 0-3 ήρθε στο 64′ με πλασέ στην κίνηση του Μαχρέζ και το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε από πλασέ του Στέρλινγκ στο 84′.

Στο έτερο παιχνίδι που παίζονταν την ίδια ώρα, Γουλβς και Τσέλσι έμειναν στο 0-0, με τους «Λονδρέζους» να μένουν ακόμη πιο πίσω στη μάχη του τίτλου.