NBA: Μπορούν και χωρίς Αντετοκούνμπο οι Μπακς - 20 σερί νίκες (VIDEO)

Τι και αν έλειπε ο Γιάννης, τι και αν απουσίαζε και ο Μίντλετον, οι ελλιπέστατοι Μπακς έβγαλαν χαρακτήρα και τρέχοντας

Αμφίρροπη η πρώτη περίοδος που ολοκληρώθηκε ισόπαλη 33-33, οι Μπακς έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με πέντε πόντους (58-53) των Πέισερς.

Η… διελκυστίνδα συνεχίστηκε και στο τρίτο δωδεκάλεπτο, που τελικά τελείωσε ισόπαλο, 87-87, 9:15 πριν από το τέλος του ματς και η ισοπαλία δεν… διαταρασσόταν, 92-92.

Εκεί όμως οι Μπακς έτρεξαν σερί 20-0 (!) και ουσιαστικά καθάρισαν το ματς, η νίκη τους ήρθε με τελικό σκορ 114-99.

Για τους πρωταθλητές που ανέβασαν την επίδοσή τους στο 19-11 εκπληκτικό παιχνίδι από τον Χολιντέι με 26 πόντους, 14 ασίστ, 4 ριμπάουντ, ο Πόρτις είχε 20 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κόνατον 20 πόντους, ο Νουόρα 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, μία ασίστ, μία τάπα.

Ο Θανάσης έπαιξε 21:17 και είχε 2 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, μία τάπα.

Για τους Πέισερς του 12-18, ο ΛεΒέρτ είχε 16 πόντους, 4 ασίστ, ο Σαμπόνις 16 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ. Eνα εκπληκτικό σερί 20-0 στην τέταρτη περίοδο νίκησαν τους Πέισερς με 114-99.