Serie A: Κάζο εντός έδρας για τη Νάπολι, έχασε και η Λάτσιο από τη Σασουόλο! (VIDEO)

Σε στραβοπάτημα που την αφήνει πίσω στη μάχη του τίτλου υποχρεώθηκε η Νάπολι στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα», η οποία ηττήθηκε με 0-1 από την Εμπολι.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε στο 70ο λεπτό, όταν μετά από κόρνερ ο Ανγκισά έδιωξε με κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε στο πίσω μέρος από το κεφάλι του Κουτρόνε και κρέμασε τον Οσπίνα για το 0-1.

Στο έτερο παιχνίδι που διεξήχθη την ίδια ώρα στην Ιταλία, η Σασουόλο επικράτησε της Λάτσιο με 2-1.

Η ομάδα που προηγήθηκε ήταν η Λάτσιο, όταν μόλις στο 6ο λεπτό ο Πέδρο έκανε φοβερή ενέργεια και γύρισμα από δεξιά και ο Τζακάνι από το πέναλτι, πλάσαρε για το 0-1.

Η Σασουόλο όμως αντέδρασε και στο 63ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια με τον Μπεράρντι και 6 λεπτά αργότερα έφερε… τούμπα το ματς με τον Ραζπαντόρι, για να πανηγυρίσει μία τεράστια νίκη.