Τρέλες Καραντώνη στην Τρίπολη: Έδωσε στην πρώτη φάση «μούφα» πέναλτι και το πήρε πίσω με το VAR!

Απίθανα πράγματα στο ματς της ΑΕΚ στην Τρίπολη στο πρώτο 20λεπτο από τον διαιτητή και βοηθό...

Ο Καραντώνης του συνδέσμου Ημαθίας μπήκε με… άγριες διαθέσεις και στο ματς της ΑΕΚ στην Τρίπολη και στην πρώτη πτώση παίκτη στην περιοχή, έδωσε αμέσως πέναλτι κατά της Ενωσης, όπως είχε συμβεί και στα Γιάννινα με τον ΠΑΣ.

Ωστόσο, αυτή τη φορά το VAR λειτούργησε σωστά και ο Καραντώνης πήρε πίσω την τραγική του απόφαση, βλέποντας πως ο Σιμόες έκοψε πεντακάθαρα τον παίκτη του Αστέρα.

Επίσης, από τα πρώτα λεπτά οι διαιτητές παίζουν 100-0 Αστέρα, κόβοντας λίγο μετά με ανύπαρκτο οφσάιντ επίθεση της ΑΕΚ, ενώ έκλεισαν τα… μάτια και σε αγκωνιά του Μπαράλες στον Τζαβέλλα.

Τρομερά πράγματα κι όλα αυτά στα πρώτα 20 λεπτά της αναμέτρησης…