Champions League: Πανηγυρική πρόκριση για Ατλέτικο, σπουδαίες νίκες για Ρεάλ και Λίβερπουλ

Με έξι αναμετρήσεις συνεχίστηκε η έκτη και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Στο Ντραγκάο, η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε σπουδαία νίκη με 3-1 επί της Πόρτο και προκρίθηκε στην φάση των «16» αφήνοντας εκτός τους Πορτογάλους.

Ο Γκριεζμάν άνοιξε το σκορ στο 56ο λεπτό για να έρθουν δυο ακόμα γκολ από Κορέα και Ντε Πολ στο 90ο και το 92ο λεπτό για να κάνουν το 0-3. Το μόνο που κατάφερε η Πόρτο είναι να μειώσει σε 1-3 με πέναλτι του Ολιβέιρα στο 95ο λεπτό.

Σπουδαίες νίκες πήραν Ρεάλ Μαδρίτης και Λίβερπουλ, οι οποίες κέρδισαν Ιντερ και Μίλαν με 2-0 και 2-1 αντίστοιχα.