NBA: «Πάρτι» των Μπακς στα γενέθλια του Αντετοκούνμπο, (112-104) τους Καβαλίερς (VIDEO)

Το ESPN ανέδειξε τον Αντετοκούνμπο ως τον κορυφαίο παίκτη του NBA

Μπροστά βγήκε ανήμερα των 27ων γενεθλίων του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μπακς επικράτησαν με 112-104 των Καβαλίερς στο Μιλγουόκι, τα ξημερώματα στο NBA.

Ο Έλληνας σουπερ σταρ ήταν καθοριστικός σε άλλο ένα παιχνίδι για τα «ελάφια», στην επιστροφή του μετά από δύο αγώνες λόγω ενοχλήσεων στη δεξιά γάμπα.

Ο «Greek Freak» πέτυχε 27 πόντους (με 6/16 δίποντα, 3/3 τρίποντα, 6/7 βολές), ενώ μάζεψε 12 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και είχε 1 μπλοκ, 3 λάθη, 4 φάουλ σε 27 λεπτά συμμετοχής. Μάλιστα, τους 15 πόντους τους έβαλε στην τέταρτη περίοδο, βοηθώντας τους πρωταθλητές να πάρουν άλλη μία σημαντική νίκη στην κανονική περίοδο.