NBA: «Καυτοί» οι Μπακς, διέλυσαν τους Χιτ χωρίς τον Αντετοκούνμπο (VIDEO)

Μία άνετη νίκη κατάφεραν να πάρουν οι Μπακς, οι οποίοι επικράτησαν με 124-102 των Χιτ στο Μιλγουόκι και έφτασαν στις 9 νίκες στα 10 τελευταία ματς.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με αρκετές απουσίες, αφού οι πρωταθλητές έπαιξαν χωρίς τους Τζορτζ Χιλ, Γκρέισον Άλεν, Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο, Σέμι Οτζελέγε, Γιάννη Αντετοκούνμπο, Μπρουκ Λόπεζ και το Μαϊάμι δεν είχε τους Βίκτορ Ολαντίπο, Τζίμι Μπάτλερ, Μαρκίφ Μόρις, Μπαμ Αντεμπάγιο.
Το ματς, λόγω της μεγάλης «έχθρας» των δύο αντιπάλων, σημαδεύτηκε από σκληρά μαρκαρίσματα, όμως τα «ελάφια» ήταν εκείνα που πανηγύρισαν στο τέλος μία σημαντική νίκη στην κανονική περίοδο του NBA.

Για τους Μπακς εκείνοι που ξεχώρισαν ήταν ο Πατ Κόνατον με 23 πόντους, ο Κρις Μίντλετον με 22 πόντους και 9 ασίστ, ο Μπόμπι Πόρτις με 19 πόντους και 16 ριμπάουντ, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 16 λεπτά συμμετοχής είχε 10 πόντους (με 5/6 δίποντα, 0/1 τρίποντο), 4 ριμπάουντ, 1 μπλοκ και 1 λάθος.

Για το Μαϊάμι ο Στρους 25 πόντους, ο Μάρτιν είχε 16 πόντους, ο Χίρο 15 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 34-23, 69-52, 105-76, 124-102.

Επόμενος αγώνας για τους Μπακς τα ξημερώματα της Τρίτης (στις 03:00), στο Κλίβελαντ απέναντι στους Καβαλίερς.