Serie A: Πάρτι της Ιντερ στο Ολίμπικο (0-3) απέναντι στη Ρόμα (VIDEO)

Σε περίπατο μετέτρεψε η Ιντερ το ντέρμπι με την Ρόμα στο Ολίμπικο, με τους πρωταθλητές να παίρνουν τη νίκη με 3-0.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι έδειξε τις άγριες διαθέσεις της μόλις από το 16ο λεπτό όταν ο Χακάν Τσαλχάνογλου με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 0-1.

Εξι λεπτά αργότερα και μετά από φανταστική ομαδική συνεργασία, ο Τζέκο με πλασέ στην κίνηση έκανε το 0-2. Ο Βόσνιος επιθετικός δεν πανηγύρισε το γκολ που πέτυχε, σεβόμενος την θητεία του στην ομάδα της Ρώμης.

Οι πρωταθλητές δεν σταμάτησαν εκεί και στο 39ο λεπτό βρήκαν και τρίτο γκολ, με κεφαλιά του Ντάμφρις μετά από εξαιρετική σέντρα του Μπαστόνι.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα, με το 0-3 να παραμένει μέχρι τέλους.