Premier League: Ισόπαλο το ντέρμπι (1-1) μεταξύ Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (VIDEO)

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι της αγωνιστικής στην Premier League καθώς Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμειναν στο 1-1.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς καλό ρυθμό, με τους γηπεδούχους να έχουν την καλύτερη ευκαιρία αλλά το σουτ του Ρούντιγκερ κατέληξε στο δοκάρι μετά την παρέμβαση του Ντε Χέα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Μάικλ Κάρικ προηγήθηκε στο 50ο λεπτό, με τον Τζέιντον Σάντσο να εκμεταλλεύεται το λάθος του Ζορζίνιο και να κάνει το 0-1.

Η Τσέλσι δεν το έβαλε κάτω και στο 67ο λεπτό κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ζορζίνιο, ισοφαρίζοντας σε 1-1.