Πάνε «σπρωχτό» τον Ολυμπιακό και όλοι κοιτάμε! - Κέρδισε με το ζόρι τον Βόλο!

Νίκη με τη βοήθεια του Κουτσιαύτη για τον Ολυμπιακό

Με τα χίλια ζόρια και με αρκετή βοήθεια από τον Μένιο Κουτσιαύτη κέρδισε ο Ολυμπιακός τον Βόλο με 2-1 στο Φάληρο για την 11η αγωνιστική της Super League.

Ο Βόλος έχασε ευκαιρία να προηγηθεί στο 10ο λεπτό όταν ο Φαν Φέερτ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Ρεγκατέν.

Το παιχνίδι κυλούσε χωρίς σκορ μέχρι το 80ο λεπτό όταν σε μια διεκδίκηση της μπάλας μεταξύ Γκιουλέν και Ρέαμπτσιουκ, ο Μολδαβός σωριάστηκε εντός περιοχής με τον Κουτσιαύτη να δίνει πέναλτι χωρίς δεύτερη σκέψη. Αυτή η απόφαση προκάλεσε την έντονη αντίδραση του Γκιγιέρμο Αμπασκάλ, ο οποίος καλούσε την ομάδα του να αποχωρήσει και χρειάστηκε η επέμβαση των ψυχραιμότερων. Ο Ελ Αραμπί εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι στο 85ο λεπτό για το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα ο Βόλος ισοφάρισε με τον Φαν Φέερτ μετά από τραγικό αμυντικό λάθος του Μπα αλλά ένα γκολ του Βαλμπουενά με εκτέλεση φάουλ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό με 2-1.