Champions League: Θρίαμβος της Μάντσεστερ Σίτι επί της Παρί, πέρασε από τη Μαδρίτη η Μίλαν (VIDEO)

Οσα έγιναν στους σημερινούς αγώνες του Champions League

Με έξι αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Μεγάλη νίκη για τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε της Παρί Σεν Ζερμέν με 2-1 στο «Etihad», με ανατροπή και πλέον κρατά την τύχη στα χέρια της για την κατάληψη της πρώτης θέσης του ομίλου.

Οι Παριζιάνοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν, όταν έκρυψαν τη μπάλα στο 50ο λεπτό και ο Μπαπέ την εμφάνισε στα δίχτυα του Έντερσον!

Μέσι και Ερέρα έκαναν το 1-2, ο Αργεντινός έκανε το γύρισμα και ο Μπαπέ στο δεύτερο δοκάρι νίκησε τον κίπερ της Σίτι.

Στο 62′ όμως οι Πολίτες βρήκαν το γκολ που άξιζαν με τον Στέρλινγκ.

Φανταστική μπαλιά του Ρόντρι στην πλάτη της άμυνας της Παρί, ο Γουόκερ έκανε το γύρισμα και ο Άγγλος εξτρέμ από κοντά έκανε το 1-1.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 77′, όταν ο  Μαχρέζ έβγαλε  μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, για να βρει τον Σίλβα, ο οποίος έκανε το γύρισμα στο Ζεσούς που με σουτ νίκησε τον Νάβας και έκανε την ολική ανατροπή διαμορφώνοντας το Μάντσεστερ Σίτι – Παρί Σεν Ζερμέν 2-1.

Τεράστια νίκη πανηγύρισε και η Μίλαν στη Μαδρίτη επί της Ατλέτικο με 0-1.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε στο 87ο λεπτό, όταν ο Κεσί έκανε τη σέντρα και ο Μεσία με κεφαλιά νίκησε τον Όμπλακ